пятница, 22 апреля 2016 г.

Prawie nic dobrze nie zaznaczy projektu trawnika lub kwiatów jak niskie żywe plot.

Niesłychanie wysokie, bowiem ponad dwumetrowe ogrodzenie stanowi barierę nie do przejścia, natomiast w razie potrzeby zasłania sąsiadujące domy i ulice. Żeby wykonać taki plot rośliny zasadzamy wokół granic posiadłości. Jeżeli mamy dużo miejsca, w najwyższym stopniu „gospodarny" będzie żywopłot o pokroju normalnym, np. z leszczyny, która dodatkowo dostarcza orzeszki. Gdy chcemy aby nasze zielone ogrodzenie było bardzo wysokie zaś przy okazji wąskie to w zacienionym miejscu wolno je uformować z limaku powszechnego, grabu pospolitego a także klonu. Pamiętajmy niemniej jednak, że w momencie gdy rośliny nas przewyższa, ich przycinanie będzie trudne.

Nic wyraźnie nie zaznaczy krawędzi trawnika ewentualnie kwietnika jak małe żywe plot.

W cieniu, gdzie zarówno trawa, jak i rośliny kwiatowe czasami nie mogą dobrze rosnąc w określonych miejscach, niewielkie krzewy potrafią utrzymać kwieciste zaplecze w wyznaczonym miejscu bądź zastawią gołe wycinki ziemi. Estetycznie przycięty miniaturowy żywopłot sam zresztą robi za dekoracje ogródka. Na zielone ploty Poznań nadaje się porzeczka alpejska i bukszpan. Na wiosnę jedynie ogrodzenia Poznań kształtowane zakwitają z pigwowca japońskiego (jego paki kwiatowe wyrastają na starszych gałązkach, jakich się już nie redukuje), nie tak obficie jak na słońcu, jednak przecież w ciemnych zaułkach każdy kwiatek jest widoczny. Jesienią zaś dekorują je małe jabłuszka, które wolno wykorzystać na konfitury.

Niskie względnie duże zielone ogrodzenia wolno uzyskać z krzewów iglastych.

Niestety, krzewy z tej grupy są o wiele droższe aniżeli rośliny liściaste. Spośród nich najlepiej wytrzymuje brak słońca cis pospolity. Przeważnie szeroko się rozrasta a także należny go przycinać, mimo to jego wariacje Cis jest dozwolone odłożyć samopas.Będzie ekspresowo wschodził a oszczędzi filarowy zarys.

O ile wasz zakątek jest nadzwyczaj zacieniony, wskazane jest aby żywy plot rozświetlić kolorowymi skazami. Niektóre z cienioznośnych modelów maja metamorfozie o złotawych albo tęczowych liściach: np. cis Aurea decora, ligustr zwykły Aureum a dereń rozłogowy Argenteomarginata. Co prawda ich jasne barwy są w największym stopniu jaskrawe w słońcu, jednakże nawet w śladu liście ostają dość jasne, w pewnej mierze oświetlone promieniami.

Комментариев нет:

Отправить комментарий