вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty z drewna

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Nietrafnie konserwowane sztachety z drewna szybko się dewastują i mogą nieodwracalnie stracić swój pierwotny czar i właściwości. Decydując się na zastosowanie drewna na płot powinno się poznać rodzaje pielęgnacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy upajać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa należy zacząć od dokładnego i starannego przygotowania materiału na płot, bo od tego uzależniony jest rezultat końcowy własnych prac. Przed zastosowaniem produktów do protekcji oraz dekoracji płotów z drzewa niezbędne jest oszacowanie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Gdy zabezpieczymy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, należy nanieść następne amalgamaty, które konserwują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli pragniemy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego płotu, winniśmy użyć bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje płot od wewnątrz, jednakże nie utworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Konserwowane w ów sposób ogrodzenie zostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej asekuracji ogrodzenia, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu ochroni ogrodzenie przed ujemnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drzewa były trwałe należy przeznaczyć im mnóstwo uwagi oraz opieki.

Kompletnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń wykonanych z plastiku. Ten wariant ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie ulegają również biokorozji tym samym dogadzają swoim właścicielom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий